Końskowola ponownie będzie lubelską stolicą róż

      Możliwość komentowania Końskowola ponownie będzie lubelską stolicą róż została wyłączona

Na takie dwa lipcowe dni przez cały rok czekają miłośnicy kwiatów, z których słynie tutejsza gmina. Już w ten weekend wezmą udział w dorocznych, różanych atrakcjach – i obejrzą wystawę najpiękniejszych roślin ozdobnych.

Święto Róż to wydarzenie, które już tradycyjnie trwa przez sobotę i niedzielę, w najcieplejszej porze roku. Tym razem te piękne kwiaty będą królować w Końskowoli 9 i 10 lipca.

Tradycyjnie, sobota upłynie pod znakiem rekreacyjnych atrakcji: z samego rana w Starej Wsi zmierzą się wędkarze, a przed południem z Końskowoli wyruszą uczestnicy trzech różanych rajdów: pieszego, rowerowego i nordic walking. Z kolei na późne popołudnie zaplanowano zwiedzanie zabytków Końskowoli – w towarzystwie przewodnika, który objaśni co takiego mają przed oczami uczestnicy.

Natomiast niedzielne świętowanie rozpocznie się w południe, od uroczystej Mszy Świętej w intencji szkółkarzy, ogrodników i rolników. Przez resztę niedzieli na placu przed ratuszem do obejrzenia będzie 25. Wystawa Róż, a kulminacją wydarzenia będzie oczywiście wyłonienie najpiękniejszych kwiatów – spośród wszystkich kandydatek. Przyznane zostaną tytuły “Najpiękniejszej Róży Wystawy” oraz “Róży Miss Publiczności”.

Popołudnie urozmaicą koncerty plenerowe lokalnych zespołów oraz korowód postaci historycznych, który przejdzie przez końskowolski rynek. Szczegółowy harmonogram “Święta Róż” jest TUTAJ.

Źródło informacji: UG Końskowola