Końskowola ponownie będzie lubelską stolicą róż

      Możliwość komentowania Końskowola ponownie będzie lubelską stolicą róż została wyłączona

Na takie dwa lipcowe dni przez cały rok czekają miłośnicy kwiatów, z których słynie tutejsza gmina. Już w ten weekend wezmą udział w dorocznych, różanych atrakcjach – i obejrzą wystawę najpiękniejszych roślin ozdobnych.

Święto Róż to wydarzenie, które już tradycyjnie trwa przez sobotę i niedzielę, w najcieplejszej porze roku. Tym razem te piękne kwiaty będą królować w Końskowoli 8 i 9 lipca.

Tradycyjnie, sobota upłynie pod znakiem rekreacyjnych atrakcji: z samego rana w Starej Wsi zmierzą się wędkarze, a w ciągu południa z Końskowoli wyruszą uczestnicy trzech różanych rajdów: pieszego, rowerowego i nordic walking. Aktywną sobotę będzie można zakończyć zwiedzaniem zabytków Końskowoli oraz oglądaniem spektaklu teatralnego w Gminnym Ośrodku Kultury.

Natomiast niedzielne świętowanie rozpocznie się w południe, od uroczystej Mszy Świętej w intencji szkółkarzy, ogrodników i rolników. Przez resztę niedzieli w ratuszu do obejrzenia będzie 26. Wystawa Róż, a kulminacją wydarzenia będzie oczywiście wyłonienie “Najpiękniejszej Róży Wystawy” – spośród wszystkich kwitnących kandydatek. Rozstrzygnięty zostanie także Profesjonalny Konkurs Różany Polskiego Towarzystwa Różanego.

Niedzielne popołudnie urozmaicą koncerty plenerowe: Orkiestry Dętej Gminy Końskowola oraz chóru “Pokolenie”, a także zaproszonych artystów. W tym odświętnym dniu przez centrum miejscowości przejdzie także korowód postaci historycznych. Miłośnicy ciekawostek z przeszłości, będą mogli również zwiedzić Muzeum Tęczyńskich, urzędujące w Ratuszu – a nawet zwiedzić krypty w kościele parafialnym.

O szczegółach wszystkich atrakcji przygotowanych na tegoroczne Święto Róż można przeczytać na facebookowym profilu gminy Końskowola (kliknij TUTAJ).

Źródło informacji: UG Końskowola