Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej – już w ten weekend!

      Możliwość komentowania Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej – już w ten weekend! została wyłączona

Wojciechów to nieduża lubelska miejscowość, która w najgorętszym miesiącu w roku gości ludzi, których pasjonuje praca przy rozgrzanych piecach.

Już jutro do naszego regionu przybędą najlepsi kowale z całej Polski, a także z Czech i Węgier. Ściągnie ich tu rywalizacja, która pozwoli im pochwalić się wypracowanym kunsztem. W ramach tego dorocznego wydarzenia, W tę sobotę (8 lipca) 20 drużyn zmierzy się w konkursie kowalstwa artystycznego i zawalczy o Nagrodę Kowali Polskich. Jednocześnie, odbędzie się także sympozjum, którego prelegenci będą opowiadać o upowszechnianiu tradycyjnego kowalstwa artystycznego i użytkowego.

Tego samego dnia zostanie zorganizowany pokaz, podczas którego wykażą się uczestnicy tegorocznych warsztatów kowalskich – adepci tradycyjnego rzemiosła pokażą, czego się nauczyli w ciągu minionych (prawie) dwóch tygodni. Program dwudniowej, weekendowej imprezy przewiduje również pokazy kucia w wykonaniu mistrzów, prezentację i sprzedaż wyrobów kowalskich, wystawę kutych wyrobów, kiermasz sztuki ludowej, występy zespołów artystycznych oraz zabawy kowalskie dla najmłodszych. Plakat, prezentujący szczegółowy harmonogram, jest TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: GOK w Wojciechowie