Nadchodzi Dzień Kukurydzy, Soi i Sorgo

      Możliwość komentowania Nadchodzi Dzień Kukurydzy, Soi i Sorgo została wyłączona

Na nową edycję jak zawsze zaprasza Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. W tym roku znawcy będą mówić o tych uprawach w perspektywie Europejskiego Zielonego Ładu i związanych z nim wyzwań.

Spotkania dotyczące tych upraw, są organizowane od lat – i za każdym razem są okazją do aktualizowania wiedzy o samych roślinach oraz o pracy ich hodowców. Tradycyjnie więc, do wysłuchania będą naukowe referaty – przedstawią je między innymi naukowcy z IUNG-u.

Oczywiście zaplanowano też prezentacje. Organizatorzy przedstawią aż 50 odmian kukurydzy, 10 odmian sorgo i 5 odmian soi. Do obejrzenia będą też maszyny i narzędzia, z których korzystają hodowcy – będzie można poobserwować na przykład pracę mulczera. W programie są również pokazy siewu pasowego, zakiszania ziaren i zbioru kukurydzy.

To wszystko odbędzie się w najbliższy piątek (10 września) w Gospodarstwie Osiny, na polach doświadczalnych RZD “Kępa” – wydarzenie otworzy o godzinie 11.00 prof. dr hab. Wiesław Oleszek, dyrektor IUNG-u. Na to spotkanie są zaproszeni wszyscy zainteresowani rolniczymi nowinkami, przedstawiciele izb rolniczych, plantatorzy czy studenci.

Źródło zdjęcia: IUNG-PIB