Ruszyło Puławskie Forum Profilaktyczne

      Możliwość komentowania Ruszyło Puławskie Forum Profilaktyczne została wyłączona

To wydarzenie odbywa się już po raz piąty – i potrwa znacznie dłużej, niż jego poprzednie odsłony. Tradycyjnie, na uczestników czekają inspirujące spotkania i sportowe wyzwania.

Jak wykorzystać i dobrze ukierunkować swoją energię? Jak uwierzyć we własne siły i nie dać się niebezpiecznym uzależnieniom? Odpowiedzi na takie pytania co roku są poszukiwane właśnie podczas Puławskiego Forum Profilaktycznego. Tym razem swoimi doświadczeniami podzieli się Miłka Raulin – najmłodsza zdobywczyni Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Motywujących opowieści himalaistki i podróżniczki w ten czwartek (10 września) wysłucha młodzież z puławskich szkół.

Z kolei w następny weekend (17-18 września) w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia odbędą się warsztaty na temat efektywnego ojcostwa. Trenerzy z portalu Tato.Net zdradzą uczestnikom 7 sekretów, które pomogą wypełniać rodzicielskie obowiązki. Dla mieszkańców Puław udział jest bezpłatny, a zapisy trwają już na stronie www.tato.net. Dodatkowo, trzeba zadzwonić do ośrodka, pod numer 81 458 61 86.

 

Wśród tegorocznych sportowych propozycji, organizowanych przez Fundację Bezmiar, jest Nordikiada, organizowana w najbliższą niedzielę (12 września). Każdy, kto ma ochotę pomaszerować z kijami, powinien zjawić się o godzinie 9.00 przed Szkołą Podstawową nr 4. Organizatorzy przygotowali dwie trasy, zaprosili też gościa specjalnego.

Tradycyjnie, będzie też wyzwanie biegowe – ale po raz pierwszy w historii Forum Profilaktycznego, nie odbędzie się jeden wspólny bieg długodystansowy. Tym razem postanowiono dać uczestnikom wolną rękę i nieco większe poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii – każdy chętny może podjąć indywidualny bieg na (co najmniej) 10 kilometrów. Czas i miejsce podjęcia wyzwania można wybrać dowolnie – ważne, żeby wszystko udokumentować i zdążyć przed 18 września. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.