Najlepsi rolnicy z Lubelszczyzny – nagrodzeni!

      Możliwość komentowania Najlepsi rolnicy z Lubelszczyzny – nagrodzeni! została wyłączona

Wczoraj (9 listopada), w Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozstrzygnięto tegoroczne edycje konkursów „Rolnik z Lubelskiego 2021” i „Ekolubelskie 2021”. W gronie docenionych osób znaleźli się producenci rolni, którzy gospodarują w naszym regionie.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego kontynuuje wręczanie nagród rolnikom i przetwórcom, którzy wykonują swoją pracę z zaangażowaniem i pożytkiem dla innych. Obecnie, na całej Lubelszczyźnie działa prawie 190 tysięcy gospodarstw rolnych – a wiele z nich prężnie się rozwija, inwestując na przykład w produkcję ekologiczną.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2021” wyłonił najlepszych 24 producentów rolnych, którzy pracują w gospodarstwach rodzinnych. W kategoriach „sadownictwo” i „ogrodnictwo” wśród laureatów znaleźli się rolnicy z naszego regionu: z gmin Chodel, Kurów, Poniatowa i Kłoczew, wyróżnienie powędrowało do gospodarstwa z gminy Opole Lubelskie.

Z kolei 6 nagród trafiło do zwycięzców konkursu „Ekolubelskie 2021”, czyli do tych producentów, których wyroby posiadają certyfikat ekologiczny. Według aktualnych danych, w całym województwie jest ponad 1600 gospodarstw, które zdecydowały się na taką produkcję, a niemal 400 innych zaczyna stosować ekologiczne rozwiązania. Tutaj nagrodzono rolników z gminy Opole Lubelskie i wyróżniono producentów z gminy Nałęczów.

W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, konkursy rozstrzygnięto bez wizytowania gospodarstw – uczestnicy zaprezentowali się poprzez dokumentacje fotograficzne i materiały filmowe. Pełna i szczegółowa lista nagrodzonych i wyróżnionych rolników znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego