Narodowe i wakacyjne czytanie w Zwoleniu

      Możliwość komentowania Narodowe i wakacyjne czytanie w Zwoleniu została wyłączona

Za nami tegoroczna edycja Narodowego Czytania – w ten weekend w całym kraju Polacy wspólnie czytali polską literaturę. Nie inaczej było w Zwoleniu.

Ta wyjątkowa akcja, motywująca do sięgania po najwybitniejsze polskie książki, odbyła się już po raz ósmy. Decyzją pary prezydenckiej, czyli patronów Narodowego Czytania, tym razem przypominaliśmy sobie teksty polskich nowel. Goście Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu już sobotnim rankiem pospieszyli do bibliotecznego ogrodu, żeby wspólnie przeczytać tam „Dobrą Panią” Elizy Orzeszkowej i „Dym” Marii Konopnickiej. Krótko po 9.00 wśród zieleni usiedli lokalni samorządowcy, nauczyciele i uczniowie, a wszyscy zjawili się na zaproszenie dyrektor biblioteki, Ewy Kulińskiej.

Po wspólnej lekturze w ogrodzie odbyły się kolejne miłe uroczystości: wręczono nagrody „Najlepszym Czytelnikom Lata 2019”, czyli tym którzy chętnie spędzali swój wakacyjny odpoczynek na czytaniu książek. Wytrwałym młodym czytelnikom gratulował między innymi zastępca burmistrza Zwolenia, Grzegorz Molendowski. Tego dnia rozwiązano też konkurs fotograficzny, zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Zwolenia – jury przyznało nagrody autorkom najciekawszym zdjęć, wykonanych przy rzeźbie Urszulki.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://www.zwolen.pl/news,1084,narodowe-czytanie-2019-w-zwoleniu-rozbrzmialy-nowele-elizy-orzeszkowej-i-marii-konopnickiej.html