Niespodziewany zwrot akcji w remoncie Parku Ludowego

      Możliwość komentowania Niespodziewany zwrot akcji w remoncie Parku Ludowego została wyłączona

Podczas prac przy przebudowie tego miejsca, robotnicy natrafili na niespodziewane odkrycie. Inwestycja będzie przez to kosztować nawet milion złotych więcej.

Okazało się bowiem, że znajdujący się pod ziemią system drenów odprowadzających wodę z parku jest w fatalnym stanie. Korzenie drzew i podmokły teren sprawiły, że zbudowana przed laty instalacja nie nadaje się nawet do naprawy: drenaż trzeba będzie rozebrać i zbudować od nowa.

Jak mówi Marzena Szczepańska – zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin, za wszystkim stoi niefachowa robota. Określa ją nawet „radosną twórczością”, bo urzędnicy i inżynierowie dziwią się teraz, dlaczego do budowy instalacji wykorzystano tak wiele różnych materiałów. Szczepańska zapewnia jednak, że dodatkowe prace nie opóźnią terminu oddania parku, co zaplanowano na wrzesień przyszłego roku.

Tymczasem kolejne etapy przebudowy posuwają się bez przeszkód. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa nowej dwupoziomowej kładki dla pieszych i rowerzystów między Parkiem Ludowym a nadrzecznym bulwarem. W sumie rewitalizacja parku ma kosztować miasto 34 milionów złotych.