Notoryczni złodzieje wpadli w ręce policji

      Możliwość komentowania Notoryczni złodzieje wpadli w ręce policji została wyłączona

Policjanci z Kurowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże na jednej ze stacji paliw w gminie Markuszów. Chodziło o paliwo i akcesoria do telefonów. Informacje o tych różnych zdarzeniach od pewnego czasu wymieniali między sobą policjanci z Kurowa i Lublina.

Z ustaleń wynikało, że 39- i 42-latek, przebywający na terenie gminy Garbów, mogą być sprawcami obu kradzieży. Potwierdziło to przeszukanie ich tymczasowego miejsca pobytu, gdzie znaleziono część przedmiotów skradzionych ze stacji paliw.

Młodszy z mężczyzn, okazał się być także poszukiwany przez sąd w Lubartowie. Czekała na niego zastępcza kara aresztu za niezapłaconą, wysoką grzywnę w związku z wcześniejszym rozbojem. Ale to tylko część kumulacji. Po sprawdzeniu kryminalnej przeszłości zatrzymanych, funkcjonariusze przedstawili im zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Dodatkowo, 39-latek będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie samochodem mimo zakazu sądu. Obaj zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu.