Nowe medale dla młodych puławskich pływaków

Możliwość komentowania Nowe medale dla młodych puławskich pływaków została wyłączona

Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Wisła Puławy bardzo dobrze spisali się podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu, które odbyły się w Lublinie w pierwszy weekend listopada.

Najjaśniejszą gwiazdą puławskiej ekipy okazał się Hubert Żaczek. 14-latek rywalizował z zawodnikami o rok starszymi, a mimo to udało mu się zdobyć złoty medal w dwóch konkurencjach: na 100 metrów motylkiem oraz na 400 metrów stylem zmiennym. Do swojego medalowego dorobku Hubert dorzucił jeszcze cztery srebra – wywalczone na dystansach 100, 400 i 800 metrów stylem dowolnym oraz na 100 stylem zmiennym. Odebrał też statuetkę za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, w kategorii junior od 14 do 15 lat.

Ale nie tylko Hubert Żaczek wrócił do Puław z medalami. Srebro za pokonanie 1500 metrów stylem dowolnym oraz brąz za przepłynięcie 400 metrów stylem zmiennym otrzymał 14-letni Damian Baraban. Brązowe medale wywalczyli także 13-letni Bartłomiej Rymkiewicz, który stratował na 200 metrów stylem grzbietowym oraz 16-letnia Nikola Jasik, która przepłynęła 50 metrów stylem motylkowym w kategorii open.

W sumie, Puławy reprezentowało 19 zawodników – a większość z nich stanowili 12-latkowie, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportową rywalizacją na basenie. Jednak wszyscy wspólnie zapracowali na to, że w klasyfikacji medalowej Klub Sportowy Wisła Puławy zajął 7. miejsce.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy