Nowe sukcesy puławskich sztangistów

Możliwość komentowania Nowe sukcesy puławskich sztangistów została wyłączona

Młodzi zawodnicy z Wisły Puławy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów – z powodzeniem wzięli udział w startach w Sokołowie Podlaskim.

Już pierwszego dnia imprezy świetnie wypadała Marianna Góra: zaliczyła wszystkie sześć podejść i w kategorii do 81 kilogramów sięgnęła po złoto. Najcenniejsza nagroda i tytuł Mistrzyni Polski były zwieńczeniem zaciętego pojedynku z Oliwią Habierską.

Kolejny medal udało się wywalczyć w niedzielę. W kategorii powyżej 96 kilogramów brązowy krążek wywalczył Mateusz Kozak. Pozostali reprezentanci Wisły również spisali się bardzo dobrze. W klasyfikacji klubowej całej sportowej imprezy, wiślacy zajęli wysokie szóste miejsce.

Szczegółowe wyniki podopiecznych trenerów Roberta Boruckiego i Dariusza Butryna wyglądają tak:

• Wiktoria Kiełczewska – 6. miejsce w kat. 45kg (78; 35+43)
  • Gabriela Miturska – 7. miejsce w kat. 49kg (71; 33+38)