Już są – nowe trasy w gminie Baranów

      Możliwość komentowania Już są – nowe trasy w gminie Baranów została wyłączona

Równa, utwardzona droga – to bardzo pożądane udogodnienie, dlatego poszczególne samorządy w naszym regionie regularnie inwestują w tego typu zadania. W gminie Baranów ukończono właśnie dwa, które ucieszą zarówno kierowców, jak i pieszych.

W miejscowości Kozioł pojawiło się pół kilometra nowej drogi, która pomoże bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do lokalnych gruntów rolnych. Szeroka na ponad 3 metry jezdnia powstała w ciągu dwóch miesięcy, zastępując piaszczystą, polną drogę. Cała inwestycja kosztowała prawie 206 tysięcy złotych, ale połowę tej sumy wyniosło dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu – ze środków przypisanych do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Z kolei w samym Baranowie, przy ulicy Czołnowskiej, wygodniej i bezpieczniej mogą się poczuć piesi. W tym miesiącu, w ciągu zaledwie dwóch tygodni, zbudowano tu zupełnie nowy chodnik. Ma 128 metrów długości i jest wyłożony kostką brukową, a na sporym odcinku towarzyszą mu także balustrady ochronne. Gmina zainwestowała w nową infrastrukturę prawie 90 tysięcy złotych.

Źródło informacji i zdjęcia: UG Baranów