Nowy festiwal zagości w Kazimierzu Dolnym!

      Możliwość komentowania Nowy festiwal zagości w Kazimierzu Dolnym! została wyłączona

Niebo i Ziemia. Chwalebny Festiwal Sztuki – pod taką nazwą już 12 sierpnia wystartuje religijny festiwal w malowniczym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie sztuka, kultura i natura spotykają się w harmonii.

Tegoroczna edycja skupia się na fascynującym świecie kwiatów i roślin, które od lat obecne są w różnorodnych kontekstach kulturowych, religijnych oraz ludowych obrzędach. Celem festiwalu jest odkrycie piękna i symbolizmu, oraz zainspirowanie współczesnych twórców do nowych dzieł.

Na malowniczym wzgórzu za kościołem farnym powstanie wyjątkowy “floral” -żywy obraz z użyciem tysięcy kolorowych kwiatów, nawiązujący do tytułu jednej z wybitnych powieści literackich Marii Kuncewiczowej “Dwa księżyce“. Towarzyszyć mu będzie cykl warsztatów obrzędowych, których głównym tematem oczywiście będą kwiaty i rośliny. Będzie można zgłębić sekrety układania kwiatowych dywanów, tworzenia tradycyjnych bukietów oraz odkrycia mistycznego znaczenia roślin w różnych kulturach.

Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia (sobota) na wzgórzu za kościołem farnym w Kazimierzu Dolnym. O godzinie 15.00 rozpoczną się warsztaty ludowe, podczas których będzie można brać udział w tworzeniu dywanu kwiatowego (infioraty), pająka oraz bukietów maryjnych. Natomiast o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż żywego obrazu kwietnego “Dwa księżyce” w towarzystwie literatury i muzyki na żywo.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Anthill