Nowy parking w Kozienicach – kto skorzysta?

      Możliwość komentowania Nowy parking w Kozienicach – kto skorzysta? została wyłączona

W Kozienicach, przy wjeździe do Zespołu Szkół nr 1 imienia Legionów Polskich, sporo się pozmieniało. Na korzyść dla wszystkich zmotoryzowanych.

Zakończyła się już wspólna inwestycja powiatu i gminy – miasto zyskało nowe miejsca parkingowe, a wszyscy którzy chcą dostać się do szkoły, mają już znacznie bardziej komfortowe warunki. Przebudowano pobliski parking i całą drogę dojazdową. Jednocześnie poprawiono starą sieć kanalizacji deszczowej, wymieniono lampy i zmieniono ich zasilanie.

Na nowym, dużym parkingu może zatrzymać się 41 aut, jest też specjalne miejsce dla niepełnosprawnych. Ale to nie wszystko, bo tuż przy szkolnej bramie jest jeszcze 8 miejsc postojowych (w tym 2 specjalne). Wszędzie leży nowa nawierzchnia, przebudowano również chodnik, którym można dojść od ulicy Warszawskiej do szkolnej furtki.

Wczoraj (14 października) włodarze ziemi kozienickiej dokonali już odbioru technicznego. Osobiście sprawdzili, co zdziałał wykonawca i na co przeznaczono 318 tysięcy złotych. Taki był całkowity koszt remontu, przy czym 218 tysięcy wyłożył powiat, a 100 tysięcy dołożył Urząd Miasta.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kozienicach