Odbierz bezpłatną sadzonkę – i posadź drzewko!

      Możliwość komentowania Odbierz bezpłatną sadzonkę – i posadź drzewko! została wyłączona

Sadzonki dębu i sosny – takie roślinki są rozdawane w puławskim nadleśnictwie. To część ogólnopolskiego przedsięwzięcia, które stawia sobie bardzo ambitne cele.

Posadź drzewo z prezydentem RP i leśnikami. Akcja #sadzimy rusza już po raz czwarty, a w serwisie YouTube można obejrzeć spot promocyjny z udziałem pary prezydenckiej:

Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Część z nich można odebrać w Puławach, w czwartek i w piątek od 9.00 do 15.00. Mówi Iwona Król, specjalista w Nadleśnictwie Puławy:

 

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie: przy domu, na działce rekreacyjnej czy w pobliżu miejsca pracy. Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie.

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Zdjęcie: Redakcja/MG