Mistrzowie tenisa stołowego – poszukiwani!

      Możliwość komentowania Mistrzowie tenisa stołowego – poszukiwani! została wyłączona

Najlepszych graczy z Dęblina i okolic, którzy wiedzą co to fair play, wytrwałość i cierpliwość, już wkrótce wyłonią specjalne turnieje. Ich cykl właśnie dziś (29 września) rusza w jednej z lokalnych szkół.

Od dziś, w każdy czwartek, dzieci, młodzież i dorośli będą spotykać się w budynku dęblińskiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 15. Pułku Piechoty Wilków. Będą tu prowadzić ping-pongowe rozgrywki – ponieważ to Uczniowsko-Miejski Klub Tenisa Stołowego “LOB Dęblin” zaprasza na cykl turniejów, rozplanowany na kilka miesięcy.

Na koniec sezonu, w każdej z wyznaczonych kategorii (kobiety, dzieci i młodzież do 18 lat, dorośli 18-39 lat, dorośli 40-55 lat, seniorzy 55+ oraz Open) zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy zdobędą nagrody rzeczowe.

Pomysłodawcą całego projektu jest Michał Bartoszuk – trener tenisa stołowego, związany z tym sportem od 20 lat. Zależy mu na tym, żeby ta niedoceniana dyscyplina wróciła do łask i na nowo zyskała sympatię mieszkańców regionu.

Sam zaczynał trenować pod okiem Jerzego Kucharskiego, założyciela dęblińskiego klubu. Obecnie należy już do zarządu UMKTS LOB Dęblin. Jako zawodnik, w sezonie 2015/2016 wywalczył z tym klubem awans do III ligi Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Obecnie jest bardzo zaangażowany w rozwój drużyny, która od sezonu 2022/23 występować będzie w rozgrywkach II ligi.

Zapisy do udziału w turnieju trwają w internecie (kliknij TUTAJ) – ale będą też prowadzone na miejscu, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. O 17.30 można zaczynać rozgrzewkę, a o 17.40 – dopełnianie formalności. O 18.00 ruszą pierwsze sety.

Źródło informacji i zdjęcia: UMKTS LOB Dęblin