Odszedł Edmund Marciniak

      Możliwość komentowania Odszedł Edmund Marciniak została wyłączona

W minioną sobotę (3 grudnia) w Puławach pożegnano osobę dobrze znaną w tutejszym środowisku sportowym. To już kolejna taka okazja w ciągu ostatnich tygodni.

Edmund Marciniak przez wiele lat był zawodnikiem klubu sportowego Wisła Puławy – a później przekazywał swoją wiedzę kolejnym młodym ludziom, którzy postanowili zacząć swoją przygodę ze sportem. Jako trener piłki nożnej, szkolił przede wszystkim grupy młodzieżowe. Był jednym z pierwszych trenerów w zachodniej części województwa lubelskiego, który tworzył również drużyny żeńskie i prowadził je przez rozgrywki ligowe.

Dał się zapamiętać jako pasjonat sportu, lubiany przez współpracowników i oddany swojej pracy. Był szkoleniowcem pierwszego piłkarskiego zespołu wiślaków, a w następnych latach współpracował także z innymi klubami.

Edmund Marciniak zmarł w wieku 80 lat. Ceremonia pogrzebowa odbyła się przedwczoraj, 3 grudnia, w kościele pod wezwaniem świętego Józefa na Włostowicach. Zmarły został pochowany na cmentarzu przy ulicy Budowlanych.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy