Prawie pół tony karmy dla bezdomnych, puławskich czworonogów!

      Możliwość komentowania Prawie pół tony karmy dla bezdomnych, puławskich czworonogów! została wyłączona

W minioną sobotę (3 grudnia) w Puławach zakończono trzecią edycję akcji, jaką zorganizowano z myślą o czworonogach z lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Finał przygotowany w pierwszy weekend grudnia w centrum miasta był ostatnią okazją, żeby przekazać puszki mokrej karmy dla bezpańskich psów i kotów. Zbiórka, ogłoszona jeszcze w październiku przez restaurację Central Park Puławy, trwała przez 6 tygodni. Już wiadomo, że tym razem udało się zebrać 468 kilogramów karmy. To kolejny dowód na to, że mieszkańcy naszego regionu mają wielkie serca – i starają się pomagać zwierzętom również w czasach kryzysu.

Najhojniejsi uczestnicy akcji “Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” wezmą udział w warsztatach z robienia makaronu rzemieślniczego – we wspomnianej restauracji. Tradycyjnie, w pomaganie bezdomnym zwierzętom zaangażowali się także uczniowie z puławskich szkół. Nagrodą dla klasy, która osiągnęła najlepszy wynik, będzie lekcja wychowania fizycznego, poprowadzona przez Malwinę Kopron. Medalistka Igrzysk Olimpijskich w rzucie młotem była twarzą trzeciej edycji puławskiej zbiórki.

Dodajmy, że podczas tegorocznej edycji organizatorzy akcji zachęcali mieszkańców Puław i okolic również do adopcji bezpańskich czworonogów. Zawsze warto pamiętać, że zwierzęta, które przebywają w schronisku, czekają przede wszystkim na to, by ktoś podarował im nowy dom i troskliwą opiekę.

Źródło informacji i zdjęcia: Central Park Puławy – Facebook