Olimpijski medal dla Malwiny Kopron!

      Możliwość komentowania Olimpijski medal dla Malwiny Kopron! została wyłączona

Puławianka zdobyła wczoraj (3 sierpnia) brązowy medal olimpijski na letnich Igrzyskach w Tokio. Kolejnego dnia już dosłownie stanęła na olimpijskim podium, żeby otrzymać wywalczoną nagrodę.

We wtorkowym finale rzutu młotem Malwina Kopron startowała z dwiema innymi Polkami: Joanną Fiodorow i Anitą Włodarczyk. W czasie rywalizacji, przez pewien czas zajmowała drugą lokatę, ale ostatecznie wyprzedziła ją jeszcze zawodniczka z Chin – do olimpijskiego srebra było więc niedaleko. Najlepsza ze wszystkich okazała się Anita Włodarczyk, która trzeci raz w swojej karierze wywalczyła olimpijskie złoto. Obie Polki wzięły już udział w dekoracji medalowej – i nie po raz pierwszy wspólnie stanęły na jednym podium.

To był już drugi występ Malwiny Kopron na igrzyskach olimpijskich, ale pierwszy uwieńczony miejscem medalowym. Lekkoatletka pochodzi z Puław, ale od lat trenuje w Lublinie, na Olimpiadę pojechała jako reprezentantka klubu AZS UMCS Lublin. Od czterech lat jej karierę wspiera grupa Azoty Puławy.

Źródło zdjęcia: Malwina Kopron – Facebook