Opolski Żłobek Miejski – już powiększony!

      Możliwość komentowania Opolski Żłobek Miejski – już powiększony! została wyłączona

Jesień to nowe otwarcie – również dla placówek edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. W Opolu Lubelskim zbliżanie się tegorocznego października jednocześnie odliczało czas na wykonanie bardzo ważnych zadań.

Na szczęście wszystko się udało – w wyznaczonym terminie udało się zwiększyć liczbę miejsc w opolskim Żłobku Miejskim. Dzisiaj (3 października) uruchomiono tam nowe, dodatkowe oddziały. Jak mówi burmistrz Sławomir Plis, który odwiedził dziś placówkę i spotkał się tam z rodzicami małych podopiecznych, w tej chwili żłobek jest w stanie przyjąć wszystkich oczekujących.

O tym, że w placówce potrzebne są zmiany, przekonały wyniki marcowej rekrutacji – do żłobka zgłosiło się wówczas 85 rodzin – ale aż 37 małych kandydatów trafiło na listę rezerwową. W kolejnych miesiącach, z inicjatywy dyrekcji placówki oraz burmistrza, przeanalizowano możliwości budynku. W sierpniu zdecydowano, że nowe miejsca powstaną – dlatego podjęto niezbędne remonty, a także doposażono sale, kuchnię i szatnię. Czasu było niewiele, ale prace przebiegły sprawnie.

Dwa nowe oddziały żłobkowe liczą w sumie 16 miejsc – i są już do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Opola Lubelskiego, którzy nie skończyli jeszcze 3 lat, a mają zapracowanych rodziców.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim