Pamiętasz o masce? Policja prowadzi kontrole

      Możliwość komentowania Pamiętasz o masce? Policja prowadzi kontrole została wyłączona

Każdej doby rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem – i wciąż najszybciej przybywa ich w województwie lubelskim.

Wczoraj padł kolejny niechlubny rekord: w całym kraju stwierdzono 3 tysiące nowych przypadków, a na samej Lubelszczyźnie aż 671. Wojewoda lubelski ponawia apele o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a wraz z marszałkiem województwa zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19.

Tymczasem policja intensywniej kontroluje, czy pasażerowie komunikacji miejskiej przestrzegają przepisów sanitarnych. Działają w porozumieniu z Nadzorem Ruchu MPK. W lubelskich autobusach i trolejbusach można spotkać mundurowych i strażników miejskich. Przypominają o obowiązku noszenia maseczek – a w razie potrzeby je rozdają. Tylko w październiku policjanci z komendy wojewódzkiej wypisali już blisko 900 mandatów osobom, które nie zakrywały nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

W lubelskiej części naszego regionu w czwartek potwierdzono 64 nowe przypadki zakażenia: 31 w powiecie puławskim, 17 w ryckim i 16 w opolskim. W części mazowieckiej dane wciąż są kilka razy niższe: to 6 przypadków w powiecie kozienickim i 2 w zwoleńskim.