Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

      Możliwość komentowania Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej została wyłączona

Wyższy komfort podróżowania – to cel, który chcą osiągnąć PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizując kolejne przystanki, które służą podróżnym. Nowy sukces na tym polu to perony w Sarnowie.

Miłośnicy jazdy pociągiem, którzy często podróżują rycką drogą żelazną z Dęblina do Łukowa, mają już do dyspozycji dwa nowe perony w miejscowości Sarnów. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycję wartą prawie 4,5 miliona złotych, zrealizowaną w ramach rządowego programu modernizacji przystanków kolejowych (wyznaczonego na lata 2021-2025).

Perony w Sarnowie znajdują się teraz bliżej przejazdu kolejowo-drogowego. Każdy ma 150 metrów długości, jest jednokrawędziowy i wysoki – ta ostatnia cecha sprawi, wsiadanie i wysiadanie będzie znacznie łatwiejsze. Podróżni zastaną tam również nowe wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i jaśniejsze oświetlenie. Pamiętano też o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych: to pochylnie dla ludzi poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ścieżki naprowadzające dla niewidomych.

To już drugi przystanek na linii kolejowej nr 26, który zmienił się na lepsze. Jak już informowaliśmy, od ubiegłej jesieni pasażerowie korzystają już z nowych peronów w Leopoldowie. Tymczasem kolejny remont już rusza – w Grabowie Szlacheckim – ma potrwać do połowy 2024 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: PKP PLK