Pięć nowych remontów drogowych w powiecie ryckim

      Możliwość komentowania Pięć nowych remontów drogowych w powiecie ryckim została wyłączona

Dobra droga to taka, która umożliwia komfortową i bezpieczną jazdę. Jednak trasy, które przez długi czas wytrwale służyły zmotoryzowanym, od czasu do czasu potrzebują odświeżenia.

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu ryckiego – i tych, którzy często korzystają z lokalnych dróg w północnej części naszego regionu. Nadchodzą kolejne remonty popularnych, a w tej chwili wysłużonych tras.

W ryckim starostwie powiatowym podpisano już umowę w sprawie realizacji zadania, które dotyczy aż pięciu drogowych modernizacji. Na lepsze zmienią się odcinki dróg powiatowych, które w sumie liczą ponad 5 kilometrów. Wykonawca będzie działać w rejonie ulicy Spacerowej w Dęblinie i ulicy Sadowej w Rykach. Zmiany czekają także drogi biegnące przez miejscowości Wojciechówka w gminie Kłoczew, Wrzosówka w gminie Nowodwór i Sobieszyn w gminie Ułęż.

Wartość całego zadania to prawie 10 milionów złotych. Ponad 7 milionów pokryje dotacja z rządowego funduszu “Polski Ład” – a po pozostałe środki sięgną do swoich budżetów lokalne samorządy.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach