Kazimierz nam (jeszcze bardziej) pięknieje

      Możliwość komentowania Kazimierz nam (jeszcze bardziej) pięknieje została wyłączona

Z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym docierają pierwsze w tym roku wieści o remoncie konserwatorskim. A są to bardzo dobre wieści: zakończył się już pierwszy odbiór techniczny.

Po kompleksowej modernizacji, Dom Wójtowski z Modliborzyc jest już gotowy do użytku. Ten zabytkowy dom zjawił się w Kazimierzu Dolnym w latach 70. XX wieku – a odkąd został obiektem Muzeum Nadwiślańskiego, mieszczą się w nim biura i pracownie Działu Archiwum, a także muzealna biblioteka.

Podczas remontu konserwatorskiego odnowiono zewnętrzną elewację i drewniany gont na dachu. Wewnątrz też odświeżono drewniane stropy, podłogi, okna i drzwi, poza tym wymieniono instalacje. Cały Dom otacza już nowe ogrodzenie, a wkrótce powstanie tu jeszcze ogród edukacyjny.

Już w lutym, do wyremontowanego Domu z Modliborzyc będą się przenosić pracownicy Oddziału Przyrodniczego, Działu Archiwum i Biblioteki. Przypomnijmy, że cały remont konserwatorski w Muzeum Nadwiślańskim zakończy się oficjalnie 31 sierpnia: ten odległy termin to efekt przedłużających się prac w innym zabytku, w Spichlerzu Ulanowskiego.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęcia: materiał nadesłany przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym