Piesza potrącona na leśnej drodze. Nie miała odblasków

      Możliwość komentowania Piesza potrącona na leśnej drodze. Nie miała odblasków została wyłączona

Dzisiejsze, poranne zdarzenie z gminy Nowodwór przypomina, dlaczego korzystanie z elementów odblaskowych jest takie ważne. Ponownie przekazujemy apel policji w tej sprawie.

Do szpitala trafiła 37-latka, którą dzisiaj, wczesnym rankiem, potrącił pojazd dostawczy. Kobieta szła pieszo lewą stroną leśnej drogi, przez miejscowość Grabowce Dolne w powiecie ryckim. Do wypadku doszło po godzinie 6.00 – gdy nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd wymijał pieszą. Niestety, zaczepił o nią lusterkiem.

Mundurowi z ryckiej komendy ustalają przyczyny i szczegółowe okoliczności całego zdarzenia. Wiadomo, że zarówno kobieta, jak i kierowca byli trzeźwi. Jak informuje rzecznik prasowy, obrażenia 37-latki okazały się niegroźne, jednak cała sytuacja była naprawdę niebezpieczna. Wszystko zdarzyło się na nieoświetlonej drodze, w terenie niezabudowanym, a poszkodowana nie miała żadnych elementów odblaskowych. Dlatego policja przypomina swój apel w sprawie korzystania z pomocy, dzięki którym można uniknąć poważnych, potencjalnie nawet śmiertelnych wypadków.

Nowe hasło, wykorzystywane w ramach specjalnej, ogólnopolskiej akcji prewencyjnej, brzmi: “Nie daj się zabić w ciemności. Świeć odblaskiem”. Tego rodzaju elementy sprawiają, że pieszy staje się widoczny dla kierowców z odległości nawet 200 metrów. Według aktualnych przepisów, odblasków trzeba koniecznie używać poza obszarem zabudowanym. Jednak obecnie przydadzą się również w tych miejscowościach, które zdecydowały się na oszczędzanie prądu – i nocą wyłączają część drogowego oświetlenia.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach