Te zwoleńskie drogi powiatowe zmieniły się już na lepsze!

      Możliwość komentowania Te zwoleńskie drogi powiatowe zmieniły się już na lepsze! została wyłączona

Kierowcy jadący przez powiat zwoleński mają już do dyspozycji wyremontowane, czyli bardziej komfortowe i bezpieczniejsze trasy. Oficjalnie otwarto już odcinki, które w ciągu ostatnich miesięcy przeszły ważne i potrzebne zmiany.

W gminie Kazanów oddano do użytku ostatnią już część trasy z Iłży do Wólki Gonciarskiej. W tym roku na lepsze zmieniło się tam ponad pół kilometra drogi, która biegnie przez las pozostający pod opieką Nadleśnictwa Marcule (dlatego miało swój udział w pokryciu kosztów robót). Ponad pół kilometra tamtejszej trasy ma już nową nawierzchnię, obustronne pobocza i utwardzone pobocza. To finał prac, które rozpoczęły się jeszcze w 2019 roku w Wólce Gonicarskiej. Po trzech etapach modernizacji cała ta trasa jest już gotowa.

Natomiast ponad kilometr poszerzonej i wzmocnionej drogi asfaltowej czeka już na kierowców na trasie Kazanów-Kopiec. To część bardzo popularnej drogi powiatowej, która łączy Zwoleń, Kazanów i Radom, a także pozwala ruszyć w stronę Iłży czy Ostrowca. Jednocześnie, często korzystają z niej lokalni rolnicy – a władze powiatu pozyskały pomocną dotację z budżetu województwa mazowieckiego, ze środków przeznaczonych na modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Natomiast w samym Zwoleniu zakończyła się przebudowa ulicy Słowackiego. To zarazem odcinek drogi powiatowej, która łączy to miasto z Filipinowem, dlatego koordynacją remontu również zajęło się starostwo (chociaż władze miasta pomogły w pokryciu kosztów prac). Na dystansie prawie dwóch kilometrów jezdnia jest już szersza i ma nową nawierzchnię. Powstały też nowe chodniki dla mieszkańców tamtejszego osiedla. Trasa, która dla wielu kierowców jest wjazdem do miasta powiatowego, jest już w znacznie lepszym stanie technicznym, niż dotychczas.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu