Pobiegnij przez puławski las i zostań “Aniołem Dobroci”!

      Możliwość komentowania Pobiegnij przez puławski las i zostań “Aniołem Dobroci”! została wyłączona

W najbliższą sobotę (15 kwietnia) Fundacja Benedyktyński Zakątek wraz z Fundacją BezMiar zorganizują “Niebieski Bieg z Aniołem”. Jak podjąć takie wyzwanie? I dlaczego warto? Sprawdziliśmy.

Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia w naszym regionie. Sportowemu wyzwaniu ponownie będzie towarzyszyć szczytny cel – szeroko zakrojona impreza biegowa ma pomóc w szerzeniu wiedzy na temat autyzmu. Termin akcji jest oczywiście nieprzypadkowy – ponieważ to właśnie kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu. Czasem, by lepiej zrozumieć osoby mierzące się zarówno z samym autyzmem, jak i z chorobami pozostającymi w jego spektrum.

Puławska sportowa rywalizacja rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie – o godzinie 10:00, chętni ustawią się na linii startu, wytyczonej przy ulicy doktora Kowalskiego 3 w Puławach. Organizatorzy zachęcają, żeby zawodnicy założyli niebieskie stroje albo zadbali o jakieś niebieskie elementy swojego ubioru.

Do pokonania będą mieć leśną trasę, biegnącą wokół budynku Fundacji. Startować można w kilku kategoriach: na biegaczy czekają dystanse 5 i 10 kilometrów. Ci, którzy ruszą z kijami do nordic walking, przejdą 8 kilometrów, uczestnicy zwykłego marszu pokonają 5 kilometrów, a na spacer przeznaczono trasę o długości 3 kilometrów.

Każdy, kto ukończy wyzwanie i dotrze na metę, otrzyma pamiątkowy medal “Anioła Dobroci” oraz małą niespodziankę. Dodatkowo, przewidziane są jeszcze takie atrakcje, jak loteria fantowa, dodatkowe nagrody i poczęstunek. W czasie trwania imprezy, organizatorzy będą prowadzić zbiórkę pieniędzy. Te fundusze zostaną później przeznaczone na zakup platformy schodowej, dostosowanej do potrzeb niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji.

Zapisy są już prowadzone online (kliknij TUTAJ), ale zawodnicy będą mogli się zgłaszać także w dniu biegu. Biuro zawodów będzie otwarte już o 8:30.

Źródło informacji: Fundacja Benedyktyński Zakątek – Facebook