Podczas remontu drogi w Borysowie wykopano niewybuch

      Możliwość komentowania Podczas remontu drogi w Borysowie wykopano niewybuch została wyłączona

Prace ziemne, prowadzone na zachód od Żyrzyna, przerwało nieoczekiwane odkrycie. W uporaniu się z tą niespodzianką musieli pomóc dęblińscy saperzy.

Od połowy tegorocznych wakacji pracownicy firmy budowlanej z Kraśnika działają przy drodze powiatowej, która biegnie przez miejscowość Borysów. Wywiązując się z zawartej umowy, wymieniają asfalt na nowy, odtwarzają przydrożne rowy, tworzą zjazdy na posesje i budują chodnik.

Wczoraj (18 października) musieli na dłuższy czas przerwać to, co akurat robili. Robotnicy wykopali z ziemi podejrzanie wyglądający przedmiot – dlatego poproszono o konsultację policyjnego pirotechnika. Specjalista potwierdził, że przez przypadek odkryto silnik od niemieckiego pocisku rakietowego Nebelwelfer. Niewybuch przeleżał na terenie gminy Żyrzyn kilka dekad, od czasów drugiej wojny światowej. Po niebezpieczny przedmiot przyjechali saperzy z 34. Patrolu Rozminowania w Dęblinie – a później bezpiecznie go zneutralizowali.

Groźna niespodzianka nie zakłóciła prac drogowych na długo, a przede wszystkim – nie zagroziła nikomu, ponieważ robotnicy zachowali należytą ostrożność i szybko wezwali służby. Dodajmy, że remont drogi ma potrwać do lutego 2023 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach