Lublin przyciąga coraz więcej polskich turystów

      Możliwość komentowania Lublin przyciąga coraz więcej polskich turystów została wyłączona

Czy stolica Lubelszczyzny to dobre miejsce na krótszy lub dłuższy wypoczynkowy pobyt? Na to pytanie odpowiada twierdząco wielu mieszkańców naszego regionu – ale okazuje się, że nie tylko.

Władze Lublina podsumowują miniony już sezon turystyczny – a ze zgromadzonych danych wynika, że w tym roku padł chwalebny rekord. Od początku tego roku kalendarzowego stolicę Lubelszczyzny odwiedziło już ponad 600 tysięcy podróżnych z całej Polski – to dwa razy więcej, niż w ciągu całego minionego roku.

Oczywiście goście przyjeżdżali do najczęściej w czasie sezonu turystycznego – od początku lipca do końca września na wakacje w Lublinie zdecydowało się prawie 300 tysięcy osób. Motywowały ich do tego zarówno okolicznościowe wydarzenia kulturalne, jak też chęć zwiedzenia jednego z najstarszych polskich miast. Krajowi turyści najchętniej odwiedzali Zamek Lubelski, Plac Litewski, Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto. Przybywali przede wszystkim z reszty Lubelszczyzny i z Mazowsza, ale też z Małopolski, Śląska i Podkarpacia.

Warto dodać, że od kilku lat najliczniejszą grupę gości odwiedzających Lublin tworzą młodzi ludzie, w wieku studenckim – w tym roku turyści w wieku 21-25 lat stanowili 28% wszystkich podróżnych, którzy odwiedzili miasto. To dobrze wróży również nadchodzącym wydarzeniom. Przypomnijmy, że w 2023 roku Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Lublinie