Rycka jednostka policji szukała zaginionej 4-latki – niepotrzebnie

      Możliwość komentowania Rycka jednostka policji szukała zaginionej 4-latki – niepotrzebnie została wyłączona

4-letnia dziewczynka poważnie wystraszyła swoich bliskich – ale okazało się, że po prostu skutecznie bawiła się w popularną grę, która polega na znalezieniu dobrej kryjówki.

W poniedziałkowe popołudnie w ryckiej jednostce policji ogłoszono alarm – na komendę dotarło zgłoszenie o zaginięciu 4-letniego dziecka. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania, kierując się do jednej z miejscowości na terenie powiatu ryckiego.

Z przekazanych im informacji wynikało, że pod nieobecność rodziców (którzy udali się do lekarza z drugim dzieckiem), mała dziewczynka była pod opieką babci. W pewnej chwili kobieta zorientowała się, że nigdzie nie widzi 4-latki. Nie pomogło przeszukanie domu i posesji oraz głośne nawoływanie, dlatego zaniepokojona rodzina powiadomiła służby.

Jednak policyjna akcja została odwołana po kilkunastu minutach. Szczęśliwie, okazało się że dziewczynka była w domu swoich bliskich – ale wytrwale bawiła się “w chowanego”. Ukryła się za zasłoną i zgodnie z zasadami gry nie zdradzała, gdzie jest.

Źródło informacji: KPP w Rykach; zdjęcie: baza Pixabay