Popcorn w kinie – i inne zmiany w restrykcjach już w niedzielę

      Możliwość komentowania Popcorn w kinie – i inne zmiany w restrykcjach już w niedzielę została wyłączona

Trzecia fala koronawirusa powoli odchodzi w niepamięć, podobnie obowiązujące wiosną restrykcje. Rząd zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń – i daje już znać, w jakich okolicznościach spędzimy nadchodzące wakacje.

Najbliższe zmiany wejdą w życie już w tę niedzielę, czyli 13 czerwca: w kinach znowu będzie można zjeść popcorn i inne przekąski serwowane w strefach gastronomicznych. Podobnie w teatrach czy innych ośrodkach kultury i rozrywki. Również od tej niedzieli więcej osób będzie wpuszczanych do kościołów – będzie można zająć maksymalnie połowę wszystkich dostępnych miejsc.

Dalsze ograniczanie limitów osób w miejscach publicznych zaplanowano na ostatni weekend tego miesiąca. Od 26 czerwca więcej gości będą przyjmowały między innymi sklepy, kina, biblioteki, siłownie czy kluby fitness. W środkach komunikacji publicznej limity się już skończą. O tych planach na wakacje będziemy jeszcze informować.

Przypomnijmy, że wszystkie wyznaczane limity dotyczą osób niezaszczepionych. Właśnie 26 czerwca w całym kraju wejdzie w życie unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu – będzie można zyskać status osoby w pełni zaszczepionej.