Nadchodzi kazimierskie Święto Jesieni!

      Możliwość komentowania Nadchodzi kazimierskie Święto Jesieni! została wyłączona

Wielkimi krokami nadchodzi kalendarzowa jesień – i jak co roku, zostanie uroczyście przywitana w Kazimierzu Dolnym.

Po raz dwudziesty trzeci w nadwiślańskim miasteczku odbędzie się Święto Jesieni – wydarzenie skupione na lokalnych plonach i smakach oraz kulturze ludowej. Tradycyjnie, gości przywita widok warzyw, owoców, grzybów i kwiatów, czyli tego, co pochodzi z lokalnych lasów, pól i ogrodów. Ta plenerowa wystawa przedstawi również domowe przetwory, wyczarowane z plonów, a także całe regionalne potrawy. Będzie można oglądać, ale też degustować. Zaplanowano także specjalny pokaz kulinarny, który da Agnieszka Filiks.

Kazimierskie Święto Jesieni to jednak nie tylko przysmaki – kolorowe stragany zapełnią się też lokalnym rękodziełem twórców ludowych, a na pobliskiej scenie plenerowej wystąpią lokalne zespoły ludowe oraz kazimierskie przedszkolaki, wspierane przez rodziców. Wszystkie kolorowe stoiska będą rywalizowały w konkursie na to najpiękniejsze, ale konkursów z nagrodami nie zabraknie także dla gości. Wyzwanie będą mogli podjąć na przykład ci, którzy lubią robić zdjęcia i zechcieliby “Mieć oko na Święto Jesieni”.

To wszystko będzie można znaleźć na parkingach ciągnących się wzdłuż ulicy Puławskiej – tuż obok siedziby Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. W organizacji Święta placówce kulturalnej pomagają władze miasteczka, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym.

O tym, jak przebiegnie niedzielne świętowanie, informuje załączony afisz. Sympatycy jesieni i dobrej zabawy powinni zarezerwować sobie większość dnia: od 10.30 do 17.00.

Źródło plakatu: MNKD