Pora na tegoroczną Senioriadę – tym razem będzie sentymentalnie

      Możliwość komentowania Pora na tegoroczną Senioriadę – tym razem będzie sentymentalnie została wyłączona

W tym tygodniu będziemy obchodzić Europejski Dzień Seniora – a już w ten wtorek (19 października), z myślą o starszych mieszkańcach Puław, zostanie zorganizowany specjalny koncert.

Na zaproszenie władz miasta i Puławskiej Rady Seniorów, przyjedzie Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha. Muzycy zagrają w sali widowiskowej „Domu Chemika” , a w repertuarze będą mieć między innymi utwory Władysława Szpilmana – z okazji 110 rocznicy urodzin tego pianisty i kompozytora.

Występ odbędzie się w ramach tegorocznej Senioriady, ale we wtorek na godzinę 17.00 zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Na ten koncert nie będą rozdawane żadne wejściówki – ale ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, o wejściu na salę widowiskową zdecyduje kolejność przybycia.

Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective to grono młodych muzyków ze Śląska. Wspólnie przygotowują specjalne aranżacje rozmaitych kompozycji – sięgają zarówno po utwory muzyki klasycznej, jaki i zupełnie współczesnej. Grupa działa od 2010 roku i ma na swoim koncie współpracę z wieloma polskimi artystami.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach