PORADY EKSPERTA: ANNA HENTEL (eTUTORFY) – Odkryj moc mózgu… dzięki szybkiemu czytaniu!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: ANNA HENTEL (eTUTORFY) – Odkryj moc mózgu… dzięki szybkiemu czytaniu! została wyłączona

Czytamy od najmłodszych lat…ale okazuje się, że tę umiejętność powinno się trenować i doskonalić, aby nie tylko lepiej przyswajać wiedzę i szybciej czytać książki, ale by zwiększać potencjał swego umysłu. O neurodydaktyce i zmianach koniecznych w edukacji, porozmawiamy z właścicielką Szkoły Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych.

Jak stymulować mózg? Jak sprawić, żeby przyswajał więcej informacji w krótszym czasie? Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych może być odpowiedzią na zmieniającą się edukację i galopujące tempo życia. Po co w ogóle szybko czytać…? Okazuje się, że w dziejach ludzkości, znane osobowości: Bonaparte, Roosevelt czy J.F. Kennedy czytali po kilka tysięcy słów na minutę. Trening czytania ma na celu zwiększyć możliwości intelektualne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Mózg nie może mieć czasu na nudę…o co chodzi? Posłuchajcie!

 

Co możemy zrobić, aby szybciej czytać? Jak trenować umysł? Grupą docelową Szkoły Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych są dzieci i młodzież. Ważna w nauce jest koncentracja, a szybsze czytanie może pomóc w tym procesie. Szybkie czytanie pomaga też zmniejszyć nadpobudliwość, a nawet rozwinąć kompetencje społeczne.

 

Mózg to ster naszego organizmu. Okazuje się że stymulowanie i łączenie działania dwóch półkul mózgowych może być gwarancją sukcesu nie tylko w edukacji. Czym są techniki mnemotechniczne? Dowiedziono, że pamięć lubi obrazy, kolory, dynamikę, ikonografię. Trzeba więc wykorzystywać w procesie nauczania – metody graficzne. To przyszłość edukacji! Nauka może być przyjemnością, bo nauczyć można się wszystkiego… trzeba tylko znaleźć odpowiednie techniki i narzędzia!

 

Źródło zdjęcia: eTUTORFY