PORADY EKSPERTA: GRAŻYNA CZERSKA – Uczmy najmłodszych kompetencji społecznych!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: GRAŻYNA CZERSKA – Uczmy najmłodszych kompetencji społecznych! została wyłączona

Komunikacja społeczna jest kluczowym elementem różnych relacji, w tym szkolnych i zawodowych. Warto kształtować takie umiejętności u najmłodszych i rozwijać potencjał, który będzie wykorzystany w dorosłym życiu. Trenerka kompetencji miękkich opowiedziała w audycji, na czym polega ten proces.

W rozmowie wyjaśniliśmy, czym są kompetencje miękkie i dlaczego odgrywają tak dużą rolę w rozwoju społecznym. Nasza Ekspertka wytłumaczyła, jak można się ich nauczyć i w jaki sposób doskonalić. Dowiedzieliśmy się również, że podczas warsztatów i kursów kompetencji społecznych uczestnicy odkrywają swe zainteresowania i pasje oraz wzmacniają motywację, chociażby do uczestniczenia w zajęciach szkolnych, a nawet korzystania z nich w znacznie większym zakresie.

 

Jakim grupom wiekowym są dedykowane kursy w ramach Akademii Soward Smart Kids? Jak wyglądają zajęcia? I czym jest grywalizacja, którą często stosuje się wśród dzieci i młodzieży? Wyjaśniliśmy też, powiązanie polarnika Marka Kamińskiego z autorskim programem Biegun.

 

Zajęcia, na których dzieci uczą się kompetencji miękkich – można obejrzeć. Uczestnicy kursów i warsztatów kształtują w sobie takie umiejętności jak: pewność siebie, elastyczność w działaniu, odporność na stres, nawiązywanie relacji, rozwiązywanie konfliktów. Bez wątpienia są to kompetencje bardzo potrzebne w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Na koniec rozmowy powiedzieliśmy o tym, jak rodzic czy nauczyciel może pomóc dziecku w rozwoju kompetencji społecznych.

Zdjęcie: Redakcja/JC