PORADY EKSPERTA : MAŁGORZATA KORNACKA (TERAPIA NAŁĘCZÓW) – Z uzależnieniem da się wygrać!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA : MAŁGORZATA KORNACKA (TERAPIA NAŁĘCZÓW) – Z uzależnieniem da się wygrać! została wyłączona

Czasem niekontrolowane przyjemności staja się źródłem uzależnienia, z którym nie możemy się sami uporać. Wówczas koniecznością i jedyną pomocą staje się terapia. Niecodzienna rozmowa pojawiła się również w naszej audycji.

Kiedy potrzebujemy terapii? Jakie sygnały do otoczenia wysyła osoba uzależniona? Czy częstotliwość picia alkoholu może być sygnałem do podjęcia terapii? Szczegółowych odpowiedzi udzielił nasz Ekspert – psycholog i certyfikowany terapeuta uzależnień.

 

Dlaczego tak trudno jest zdecydować się na terapię? Zalety terapii grupowej oraz indywidualnej. Kluczowe zdanie, na które zwróciliśmy uwagę brzmi: “Wychodzenie z uzależnienia jest procesem grupowym”. Zerwanie z uzależnieniem, to bez wątpienia gwarancja zmiany na lepszy i zdrowszy styl życia!

 

Współuzależnienie – to stały element relacji z osobą uzależnioną. Jak można pomóc sobie i bliskim w procesie wychodzenia z nałogu? I co to znaczy, że nie można “suplementować” osoby uzależnionej? Ważna kwestia dla wszystkich, którzy chcą zwalczyć przeciwności!