PORADY EKSPERTA: MARTYNA MAGIEROWSKA – Wiosną, koniecznie zadbaj o kondycję skóry!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: MARTYNA MAGIEROWSKA – Wiosną, koniecznie zadbaj o kondycję skóry! została wyłączona

Wiosna – to czas, kiedy wykonujemy porządki w domach i przydomowych ogródkach, ale powinniśmy też  zatroszczyć się o naszą skórę, która po miesiącach zimowych wymaga nie tylko odświeżenia, lecz często kompleksowej pielęgnacji, by cieszyć zdrowym wyglądem.

Potrzeby skóry zmieniają się w zależności od pory roku. Jednak kosmetykiem, który powinien towarzyszyć nam przez cały rok jest krem z filtrem, bo promieniowanie UV występuje zarówno latem, jak i w miesiącach jesienno- zimowych. Nie powinno się używać tych samych kosmetyków przez cały rok, nawet jeśli jesteśmy do nich bardzo przywiązani – warto wykonać mały “reset” w swojej kosmetyczce. A pomocne mogą być rady doświadczonego kosmetologa.

 

Jakie zabiegi wykonać w gabinecie kosmetycznym? Możemy wybrać spośród: oczyszczania wodorowegomezoterapii albo zastosować ultradźwięki. Współczesna kosmetologia umożliwia wykonywanie zabiegów również z wykorzystaniem kwasów w porze wiosenno-letniej. Efekty są naprawdę spektakularne, bo cera jest oczyszczona, odżywiona, świeża i bardziej sprężysta.

 

Warto też poświęcić trochę uwagi naszemu ciału. Zwłaszcza, jeśli potrzebuje ono zabiegów antycelulitowychwyszczuplających czy ujędrniających. Bardzo pomocna może okazać się liposukcja kawitacyjna połączona z dermomasażem. Zapytaliśmy, na czym polegają wymienione zabiegi. Nie zabrakło też holistycznego podejścia do kwestii kondycji skóry. Kosmetolog podkreśliła, że ogromne znaczenie ma pielęgnacja domowa, dieta, ruch i zdrowy tryb życia.

Zdjęcie: Redakcja/JC