Porozumienie już podpisane! W jakiej sprawie?

      Możliwość komentowania Porozumienie już podpisane! W jakiej sprawie? została wyłączona

Od trzech lat wzajemnie się wspierają, pomagając mieszkańcom województwa lubelskiego – teraz to współdziałanie zostało sformalizowane.

Wczoraj (25 czerwca), w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie podpisano porozumienie o współpracy lubelskich żołnierzy WOT i lubelskich strażaków. W obecności wojewody Lecha Sprawki, podpisy pod stosownym dokumentem złożyli płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz nadbryg. Grzegorz Alinowski, Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Misje obu formacji mają wiele punktów wspólnych, dlatego żołnierze i strażacy często spotykają się tam, gdzie szaleje klęska żywiołowa albo panuje sytuacja kryzysowa. Od trzech lat wspólnie likwidują skutki zagrożeń, prowadzą akcje ratownicze i poszukiwawcze, a także szkolą się i ćwiczą. Komentując to formalne zacieśnienie współpracy, dowódca lubelskich Terytorialsów, płk Tadeusz Nastarowicz stwierdził: 

Naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Wierzę, że dzięki porozumieniu nasza współpraca będzie jeszcze bardziej owocna i będzie miała przełożenie na szybką i skuteczną pomoc lokalnej społeczności w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Dodajmy, że podstawą dla tej regionalnej współpracy było porozumienie podpisane na początku lutego tego roku przez dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej i Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło zdjęcia: 2LBOT