Potrzebujesz PORADY PRAWNEJ? Co oferuje puławskie starostwo?

      Możliwość komentowania Potrzebujesz PORADY PRAWNEJ? Co oferuje puławskie starostwo? została wyłączona

Codzienność stawia nas w różnych sytuacjach, a profesjonalna pomoc prawnika może okazać się niezbędna. Co jednak zrobić, kiedy potrzebujemy porady prawnej, a nie jesteśmy w stanie ponieść jej kosztów?

Z pomocą mieszkańcom powiatu puławskiego przychodzi sieć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Taka przysługa będzie udzielona każdemu, kto złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Jednak obecne czasy wprowadziły pewne zmiany. W związku z ogłoszonym stanem epidemii nieodpłatne poradnictwo prawne udzielane jest wyłącznie za pośrednictwem telefonu lub e-mailowo. Skan lub zdjęcie wypełnionego oświadczenia przesyłamy na adres puławskiego starostwa. W przypadku braku dostępu do Internetu możemy skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej przez telefon.

Porada odbywa się po przesłaniu na adres e-mail: jsmich@pulawy.powiat.pl wypełnionego OŚWIADCZENIA (skan lub zdjęcie). Osoba potrzebująca może złożyć wniosek wraz z oświadczeniem także pod nr tel. 609 009 469.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku, z darmowej wizyty u prawnika skorzystały 442 osoby a z poradnictwa obywatelskiego 37 osób.

 

(fot. pixabay.com)