Te instytucje znów czekają na małych mieszkańców Kozienic – poznaj szczegóły

      Możliwość komentowania Te instytucje znów czekają na małych mieszkańców Kozienic – poznaj szczegóły została wyłączona

Ważną wiadomość dla rodziców z Kozienic ma burmistrz Piotr Kozłowski. Władze gminy przeprowadziły ważne konsultacje z dyrektorami przedszkoli, szkół i żłobków – i ustalono już, kiedy te instytucje będą znowu przyjmować małych podopiecznych.

Miejski żłobek zostanie otwarty już jutro (12 maja), z kolei do przedszkoli i działających w szkołach oddziałów przedszkolnych, będzie można przyprowadzić dzieci już w najbliższy poniedziałek (18 maja), dokładnie za tydzień.

Co bardzo ważne, w każdym z tych miejsc grupę będzie tworzyć tylko 12 dzieci – i pierwszeństwo będą miały te, których rodzice chcą albo muszą wrócić do pracy, a nie mogą pogodzić tych obowiązków z opieką nad dziećmi. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Rodzice, którzy chcieliby teraz zapisać dzieci do przedszkola, mogą już dziś składać specjalne deklaracje – poszczególne placówki, przedszkola i oddziały przedszkolne, przedstawiają wzory tych druków i aktualne zasady bezpieczeństwa na swoich stronach internetowych.