Prawie 9 milionów złotych na kazimierskie inwestycje

      Możliwość komentowania Prawie 9 milionów złotych na kazimierskie inwestycje została wyłączona

Włodarze Kazimierza Dolnego zapowiadają, że w tym roku w miasteczku sporo się zmieni. Zamierzają przeznaczyć na nowe przedsięwzięcia blisko 9 milionów złotych, a wiele projektów będzie dotyczyć unowocześniania lokalnej infrastruktury.

Budżet gminy Kazimierz Dolny, przyjęty na 2022 rok przewiduje, że w miejskiej kasie pojawi się w sumie prawie 37 milionów złotych. W tej kwocie spory udział będą mieć dochody z dzierżawy miejsc handlowych – mają przynieść o 40% więcej dochodu niż dotąd. A za sprawą części pozyskanych środków można myśleć o podejmowaniu nowych wyzwań.

Wśród zaplanowanych wydatków ważne miejsce zajmują oczywiście inwestycje. Włodarze zapowiadają między innymi przebudowę drogi gminnej Górna Puławska oraz dokończenie budowy nowej linii oświetlenia przy drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Jeziorszczyzny. Z kolei przy ulicy Puławskiej zostanie w tym roku zamontowany zapowiadany już, nowy system parkingowy.

Przypomnijmy, że w otwieraniu się na nowe inwestycje miasteczku na pewno pomoże nowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony jeszcze przed końcem minionego roku kalendarzowego. Po niemal 20 latach ustaleń i negocjacji, udało się przyjąć plan dotyczący samego Kazimierza, ale też Mięćmierza, Okala i Cholewianki. Oznacza to dodatkowe możliwości dla właścicieli lokalnych działek. Opracowanie podobnego projektu dla wiejskich obszarów gminy cały czas trwa.

W tegorocznym budżecie Kazimierza Dolnego zabezpieczono też pieniądze, które pomogą władzom zrealizować pomysły samych mieszkańców – tym razem na zadania z budżetu obywatelskiego odłożono 40 tysięcy złotych. Natomiast ponad 360 tysięcy złotych zgromadzono w funduszu sołeckim, z którego będą mogły skorzystać lokalne sołectwa.