Przez Nałęczów przejdzie Orszak Trzech Króli

      Możliwość komentowania Przez Nałęczów przejdzie Orszak Trzech Króli została wyłączona

W najbliższy czwartek wypada Święto Objawienia Pańskiego, czyli okazja żeby jeszcze raz uczcić Cud Bożego Narodzenia – tym razem w gronie, w którym prym wiodą trzej mędrcy ze wschodu, tradycyjnie nazywani trzema królami.

Nałęczów jest w gronie miast, które zapraszają do wędrowania w Orszaku i do śpiewania kolęd opowiadających o wydarzeniach z Betlejem. Odświętny pochód wyruszy sprzed kościoła pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela, tuż po Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w południe. O 13.00 uczestnicy spotkają się już na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury – tutaj obejrzą jasełka, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, a po pokłonie trzech króli rozpocznie się wspólne kolędowanie.

Do udziału w spotkaniu są zaproszone całe rodziny, a organizatorzy zachęcają, żeby pomyśleć o specjalnych przebraniach – na przykład pasterzy, aniołów czy rycerzy. Na miejscu jasełek na wszystkich będą czekały korony i śpiewniki z kolędami, a na najmłodszych – również słodki poczęstunek.

Do udziału w Orszaku Trzech Króli zachęcają burmistrz Nałęczowa, proboszcz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Nałęczowie i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz  Radio Impuls oraz portal ToNaszRegion.pl to patroni medialni tego wydarzenia.

Źródło zdjęcia: NOK