Pora na tegoroczne Orszaki Trzech Króli!

      Możliwość komentowania Pora na tegoroczne Orszaki Trzech Króli! została wyłączona

W najbliższy czwartek wypada Święto Objawienia Pańskiego, czyli okazja żeby jeszcze raz uczcić Cud Bożego Narodzenia – tym razem w gronie, w którym prym wiodą trzej mędrcy ze wschodu, tradycyjnie nazywani trzema królami.

Ulicami wielu miast przejdą okolicznościowe orszaki – ich uczestnicy będą śpiewać kolędy opowiadające o wydarzeniach w Betlejem. W naszym regionie do takiego wyjątkowego pochodu będą mogli dołączyć między innymi mieszkańcy Opola Lubelskiego, Zwolenia czy Kazanowa. Każde wydarzenie będzie miało swoje własne atrakcje – przykładowo, na puławian czeka specjalna gra miejska. O szczegółach informują załączone plakaty.

Odświętny pochód wyruszy sprzed kościoła pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela, tuż po Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w południe. Organizatorzy zachęcają, żeby pomyśleć o specjalnych przebraniach – na przykład pasterzy, aniołów czy rycerzy. O 13.00 uczestnicy spotkają się już w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury – tam obejrzą jasełka, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, a po pokłonie trzech króli rozpocznie się wspólne kolędowanie.

Natomiast na placu przed nałęczowskim ośrodkiem będzie można pozostać w świątecznym nastroju – i wziąć udział w akcji charytatywnej. Od 11.00 do 16.00 potrwa kiermasz smakołyków połączony z koncertem kolęd – dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie Moniki Matwiejczuk, 34-latki chorej na polineuropatię.

Źródło zdjęcia: NOK