Puławscy seniorzy znów mogą liczyć na wsparcie

      Możliwość komentowania Puławscy seniorzy znów mogą liczyć na wsparcie została wyłączona

Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych, Klub Seniora i Klub Integracji Społecznej – to instytucje, które służą puławskim seniorom.

Wszystkie mają siedzibę w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia, który otwarto już prawie rok temu, w wyremontowanym budynku dawnego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. W ciągu ostatnich miesięcy najstarsi mieszkańcy naszego miasta mogli tu znaleźć potrzebne im wsparcie, nawiązać nowe przyjaźnie i podjąć nowe wyzwania.

U progu tej wiosny ośrodek musiał przerwać działalność, ale właśnie teraz powoli wraca do pełnienia wszystkich swoich funkcji. W tym tygodniu trwa przygotowywanie placówki do ponownego przyjęcia uczestników – są opracowywane procedury, których trzeba będzie przestrzegać podczas zajęć i spotkań. Już w najbliższy poniedziałek (1 czerwca) budynek przy ulicy Kołłątaja będzie czekał na seniorów i podopiecznych Dziennego Domu Pomocy – a do tego czasu pracownicy skontaktują się ze wszystkimi uczestnikami i wyjaśnią im nowe zasady korzystania z tego miejsca.