Puławscy strażacy mają swój sztandar!

      Możliwość komentowania Puławscy strażacy mają swój sztandar! została wyłączona

Przez dotychczas panujące warunki epidemiczne, wiele uroczystości w naszym regionie zostało przeniesionych albo odłożonych.

We wtorek (1 czerwca) mieliśmy okazję uczestniczyć w nadaniu sztandaru dla puławskiej, powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, co połączone było z wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka. Spotkanie na Placu Chopina rozpoczęto od uroczystego podniesienia flagi państwowej i odegrania hymnu. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłych strażaków i ofiar Covid-19.

Strażacy zauważają, że w ostatnim czasie zmalała liczba interwencji pożarowych, czy tak zwanych miejscowych zagrożeń. Pojawiają się za to nowe kategorie – straż pożarna wzywana jest często jako pomoc medyczna, żeby w razie braku karetki udzielić najpilniejszej pomocy. Piętnastu strażaków z województwa lubelskiego pełniło służbę jako ratownicy medyczni w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Dzisiaj, przedstawiciele tej grupy, wśród wielu innych zostali awansowani na wyższe stopnie służbowe w podziękowaniu za pełnioną służbę.

Nowy sztandar dla puławskich strażaków, prezent od Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, poświęcili księża kapelanie, a przekazała go starosta Danuta Smaga:

 

Dodatkowo, dzisiaj wręczono strażakom odznaczenia państwowe, resortowe i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz promocje na pierwszy stopień oficerski.

Zdjęcia: Redakcja/MG