Puławski START-UP z międzynarodowymi sukcesami!

      Możliwość komentowania Puławski START-UP z międzynarodowymi sukcesami! została wyłączona

Wschodni Akcelerator Biznesu, czyli platforma start-upowa w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym ma powody do zadowolenia. Młodzi naukowcy tworzący w Puławach firmę MakeGrowLab zwyciężyli w konkursie grantowym Chivas Venture i będą reprezentowali Polskę w międzynarodowym finale w Toronto.

Decyzją jurorów, pomysł Róży Rutkowskiej i Amerykanina Josha Brito został uznany najlepszym, zaangażowanym społecznie start–upem w Polsce. W konkursie liczy się nie tylko ekonomiczny potencjał rozwiązań, ale także ich wpływ na problemy współczesnego świata.

Puławski start–up MakeGrowLab skupia się na ograniczeniu produkcji plastikowych opakowań poprzez zastąpienie ich biodegradowalnymi materiałami. Dzięki proponowanym przez nich rozwiązaniom – opakowania nie zanieczyszczają środowiska. Materiał może być hodowany w niemal każdych warunkach, a po wykorzystaniu może być rozkładany np. w domowym kompostowniku.

Teraz młodzi naukowcy potrzebują więcej przestrzeni, kupują maszyny i sprzęt laboratoryjny. W lutym chcą zatrudnić trójkę nowych pracowników. W Kanadzie powalczą o główną nagrodę. Do podziału czeka milion dolarów.

 

(fot. fb/MakeGrowLab)