Regeneracja filtra cząstek stałych DPF

      Możliwość komentowania Regeneracja filtra cząstek stałych DPF została wyłączona

Regeneracja filtra cząstek stałych DPF jest bardzo istotna dla utrzymania podzespołu jak najdłużej w bardzo dobrym stanie.

Rolą filtra DPF jest usuwanie toksycznych substancji pochodzących ze spalin. Niestety z biegiem czasu DPF się zapycha i prowadzi to do spadku wydajności jego pracy, zwiększonej emisji spalin oraz innych problemów związanych z układem wydechowym. Na szczęście idealnym rozwiązaniem na odratowanie tego elementu jest regeneracji filtra cząstek stałych w specjalistycznym serwisie samochodowym. W naszej opinii warto więc zainteresować się serwisem samochodowym, a dokładniej mówiąc Bosch Service Pawlik w mieście Stalowa Wola.

Silniki diesla są znane ze swojej efektywności i wysokiej wydajności, ale jednym z problemów z nimi związanym jest emisja cząstek stałych. Wiedz także, że regenerację DPF można również przeprowadzić, wypalając sadzę w sposób aktywny i pasywny. Regeneracja pasywna filtra cząstek stałych następuje automatycznie podczas normalnej jazdy samochodem i nie obciąża przy tym silnika. Wysoka temperatura spalin spala sadzę i przywraca prawidłową wydajność tego elementu. Taki rodzaj oczyszczania podzespołu jest zazwyczaj skuteczny w przypadku codziennej jazdy na dłuższych trasach z odpowiednio nagrzaną jednostką napędową.

W razie, gdybyś nie miał warunków do wypalania DPF w trasie, to pozostaje Ci przeprowadzić regenerację aktywną. Jeżeli wypalanie filtra DPF nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to niezwłocznie należy umówić się do ASO na diagnostykę podzespołów, bo być może za spadek wydajności auta, zwiększone zużycie paliwa tudzież pojawiające się kontrolki na desce rozdzielczej samochodu jest odpowiedzialny niesprawny filtr cząstek stałych.

Oddając ten podzespół do rąk specjalistów, powinieneś wiedzieć, że zostanie on dokładnie sprawdzony, aby wykluczyć potencjalne usterki mechaniczne, które stałyby się przeszkodą do przeprowadzenia regeneracji. W większości przypadków fachowcy podejmują się czyszczenia hydrodynamicznego DPF w samochodach marki Ford, BMW czy Audi, ponieważ jest to metoda skuteczna i w pełni bezpieczna dla podzespołu. Jeśli zgodzisz się na regenerację filtra DPF, to zaoszczędzisz tym samym sporo pieniędzy na naprawach albo na nowych częściach.


materiał sponsorowany