Remonty ważnych dróg w powiecie zwoleńskim!

      Możliwość komentowania Remonty ważnych dróg w powiecie zwoleńskim! została wyłączona

Tego typu wiadomości to z jednej strony sygnały, że na konkretnych trasach trzeba będzie przez pewien czas bardziej uważać, ale i obietnica – że w niedalekiej przyszłości komfort jazdy będzie tam znacznie wyższy.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym jedna z dróg wyjazdowych ze Zwolenia będzie jak nowa. Właśnie ruszyły prace remontowe na trasie ze Zwolenia w kierunku Kroczowa i Kazanowa. To kontynuacja działań, jakie wykonano już w mieście, w rejonie ulicy majora Hubala. W ciągu najbliższych miesięcy drogowcy będą działać w miejscowości Osiny. Na dystansie niemal jednego kilometra jezdnia zostanie poszerzona i zyska nową nawierzchnię, a wzdłuż niej będzie biegła ścieżka pieszo-rowerowa. Wszystko będą oświetlać ekologiczne lampy LED. W przyszłości, a konkretnie we wrześniu tego roku, będzie to komfortowa i bezpieczna droga, która posłuży na przykład tym mieszkańcom gminy, którzy regularnie wybierają się na zwoleński targ.

A już od pewnego czasu praca drogowców wre w miejscowościach Wólka Gonciarska i Niedarczów – czyli na tej drodze powiatowej, która należy do jednej z najbardziej popularnych tras całego powiatu zwoleńskiego. Kierowcy regularnie jeżdżą przez gminę Kazanów z Odechowa w powiecie radomskim aż do Ostrowca Świętokrzyskiego w powiecie lipskim. Teraz, z pomocą rządowej dotacji, władze powiatu prowadzą remont kolejnego, tym razem 4-kilometrowego odcinka tej ruchliwej trasy. Chodzi o wzmocnienie konstrukcji jezdni, położenie nowej nawierzchni i wybudowanie chodników dla pieszych.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu