Aktywni puławianie znów ruszają w drogę – na początek, na rowerach

      Możliwość komentowania Aktywni puławianie znów ruszają w drogę – na początek, na rowerach została wyłączona

Mieszkańcy Puław i okolic, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie, mogą już szykować się na nowy sezon pełen sportowych wyzwań.

Powraca doroczna akcja “Aktywne Puławy”, która motywuje do udziału w takich wydarzeniach, jak rajdy piesze i rowerowe albo spływy kajakowe. Jak co roku, postępy każdego uczestnika będą odnotowywane w jego Dzienniku Aktywności – dzięki temu u progu jesieni będzie można wyłonić i nagrodzić najaktywniejszych puławian.

Już w najbliższą niedzielę (2 kwietnia) nadarzy się pierwsza okazja do zdobycia cennych punktów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza na pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy. Jego uczestnicy przejadą ponad 31 kilometrów, a pokonają trasę biegnącą przez Bronowice, Kowalę, Łękę i Majdan. Poziom trudności będzie średni, a tempo – rekreacyjne.

Niedzielna wyprawa rozpocznie się o godzinie 10.00, przed halą sportową przy Alei Partyzantów. Wystarczy stawić się ze sprawnym rowerem i energią do pedałowania. Zapisy odbędą się tuż przed startem.

Dodajmy, że niedzielny rajd jest organizowany również w ramach Oficjalnego Treningu Rowerowej Stolicy Polski. Już tradycyjnie, puławski MOSiR motywuje puławian do wspólnego kręcenia kilometrów z pomocą jednośladów.

Źródło informacji i zdjęcia: MOSiR Puławy