“Robimy Muzeum” – wirtualne, możesz się przyłączyć!

      Możliwość komentowania “Robimy Muzeum” – wirtualne, możesz się przyłączyć! została wyłączona

Muzeum Historii Polski ogłosiło niedawno konkurs zatytułowany „Moja Pamiątka”, który zachęca do tego, żeby przejrzeć własne, domowe zbiory fotografii czy dokumentów i w ten sposób pokazać, jak na historię całego kraju składają się historie konkretnych rodzin.

Ta akcja zainspirowała Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym do ogłoszenia podobnego konkursu dla mieszkańców naszego regionu. Także zachęca do przeglądania domowych zbiorów, ale niekoniecznie po to, żeby odnalazły się tu ślady wielkich historycznych wydarzeń. Konkurs „Robimy Muzeum” to zachęta, żeby znaleźć w swoim domu takie pamiątki z przeszłości, które są związane w jakiś sposób z wydarzeniami z życia miasteczka czy gminy, czyli jakiejś „małej ojczyzny”. Każdy taki przedmiot trzeba sfotografować i opisać – wyjaśniając, jaka jest jego historia i o czym przypomina.

Konkurs potrwa aż do połowy września, jest więc sporo czasu na to, żeby przejrzeć rodzinne zbiory, a zdjęcia i opowieści można nadsyłać cały czas – będą na bieżąco publikowane na blogu Domu Kuncewiczów. To znaczy, że także czytelnikom bloga wkrótce przybędzie ciekawostek do czytania.

Swoje prace, propozycje eksponatów i ich fascynujące historie, trzeba przesyłać pocztą elektroniczną właśnie do tego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, na adres kuncewiczowka@mnkd.pl. Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ