Rocznica Powstania Warszawskiego – w regionie usłyszymy sygnały alarmowe

      Możliwość komentowania Rocznica Powstania Warszawskiego – w regionie usłyszymy sygnały alarmowe została wyłączona

1. sierpnia, obchodzimy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Od 2009 roku jest to święto państwowe. Wiele miejscowości naszego regionu postanowiło uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób.

Uroczyste obchody w Lublinie rozpoczną się o godzinie 16:15 od złożenia kwiatów pod tablicą ppłk. Jana Kucharczaka, na ulicy Wieniawskiej. O godzinie 20:30 nastąpi włączenie iluminacji na Poczcie Głównej.

W Kozienicach o godz. 17:00 władze miejscowej Gminy oraz Powiatu upamiętnią rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, składając kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Kozienicach.

Na terenie Gminy Kozienice uruchomione zostaną również syreny alarmowe systemu wykrywania i alarmowania. Ich dźwięk uczci pamięć bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w 1944 roku. Syreny alarmowe na terenie Gminy Kozienice zostaną uruchomione na jedną minutę i będą emitować dźwięk ciągły.

O godzinie 17:00 również w Puławach wybrzmi dźwięk syren alarmowych. Trwający minutę sygnał będzie jednocześnie elementem treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania. O tej samej godzinie pod tablicą Krystyny Krahelskiej na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, odbędą się uroczystości upamiętniające największy zryw wolnościowy w historii II wojny światowej.

 

(fot.pixabay)