PORADY EKSPERTA: Justyna Tarkowska (Naturalnie Piękna) – Stąpaj na zdrowych i zadbanych stopach!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Justyna Tarkowska (Naturalnie Piękna) – Stąpaj na zdrowych i zadbanych stopach! została wyłączona

Zadbane stopy – to nie tylko atrybut piękna, ale i zdrowia. Warto o nie dbać o każdej porze roku. Czasem jednak zmagamy się ze wstydliwymi dolegliwościami tych części ciała…wówczas trzeba zasięgnąć konsultacji podologicznej.

Nadmierna potliwość stóp – to częsty problem wielu osób, a składają się na nią różne czynniki. Można z tym skutecznie walczyć: korzystając z zabiegu jonoforezy, ale polecane jest też zadbanie o właściwą dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu, włączając do listy napojów na przykład ziołowe herbaty.

 

Wielu problemów dostarczają także paznokcie – wrastające, uszkodzone, a nawet pozbawione płytki. Okazuje się, że w gabinecie podologicznym można wykonać rekonstrukcję płytki paznokciowej. Zdecydowanie pedicure powinien zdobić paznokcie, a nie ukrywać różne dolegliwości. Okazuje się, że nie tylko kobiety, ale i mężczyźni często odwiedzają podologa.

 

Czego powinniśmy unikać w domowej pielęgnacji stóp? Na pewno nie jest wskazane częste stosowanie pumeksu, a z kolei skarpetki złuszczające też niekoniecznie pomagają stopom – w odróżnieniu od peelingów, nawet tych wykonanych w domowych warunkach, z soli czy kawy. A rollowanie stóp? Może być to zabieg nie tylko relaksacyjny, ale i zbawienny dla zdrowia. I na koniec rozmowy kilka zdań o odciskach i modzelach – czy warto leczyć je domowymi sposobami? Ekspert udzielił szczegółowych odpowiedzi i nie pozostawił nam wielu wątpliwości.

Źródło zdjęcia: baza Pixabay